TEST NA HIV

Co drugi Polak zakażony wirusem HIV nigdy nie zrobił sobie testu i nadal nie wie, że jest zakażony tym groźnym wirusem. „Ryzykowane zachowania seksualne to niebezpieczna gra, która może zostawić ślad na całe życie” ostrzegamy w  kampanii społecznej, która ma zwrócić uwagę na ten problem i zachęcić do wykonywania bezpłatnych i anonimowych testów na HIV.

Lubisz ryzyko? Sprawdź czy wygrałeś… to przewrotna kampania Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej ma zwrócić uwagę na problem niepokojących statystyk dotyczących zakażeń HIV i zachęcić do wykonywania testów wykluczających lub potwierdzających zakażenie.

W ramach kampanii w przestrzeni miejskiej powstały plakaty skierowane do kobiet i mężczyzn, nawiązujące do niebezpiecznej gry jaką są ryzykowne zachowania seksualne, w której zamiast wygranej można zakazić się niebezpiecznym wirusem i w efekcie przegrać swoje zdrowie. Powstała także strona internetowa www.testnahiv.pl, na której można znaleźć podstawowe informacje na temat wirusa i praktyczne porady dotyczące życia z zakażeniem lub chorobą AIDS. Kampania pojawi się w przestrzeni miejskiej, prasie i internecie od  listopada  b.r.

Strona kampanii: www.testnahiv.pl

 

 

 

Największa w Polsce baza organizacji pacjenckich
Zobacz informacje o stowarzyszeniach i fundacjach kierujących swoją pomoc do osób chorych i ich rodzin.
Fundacja Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
ul. Piękna 64A lok. 8
00-672 Warszawa

  22 628-08-63
  kontakt@ippez.pl
Partnerzy