Szkolenia
Projekt skierowany do organizacji działających w obszarze zdrowia polegający na bezpłatnym doradztwie w zakresie praw pacjenta, wizerunku, finansowania.
Celem akcji jest symboliczne podziękowanie opiekunom za ich wsparcie, bliskość i czuwanie nad tysiącem spraw dnia codziennego, jak odpowiednie odżywianie, komfort fizyczny czy samopoczucie
Projekt społeczno-edukacyjny mający na celu edukację w zakresie profilaktyki HIV i AIDS, a także wsparcie osób zakażonych wirusem
Osiem fotoreportaży z osobami chorymi przedstawiające ich świat, zmagania z białaczką i zmianę, którą im przyniosła.
Kampania społeczna, która ma przełamać tabu w debacie publicznej, dostarczyć wiedzy o chorobie oraz wsparcia dla pacjentów borykających się na co dzień z chorobą Leśniowskiego –Crohna.
Intencją projektu jest podnoszenie kompetencji pracowników organizacji pacjentów, inspirowanie, a także stworzenie ciekawej platformy wymiany doświadczeń.
Kampania ma przełamywać tabu wokół choroby schizofrenii. Jej celem jest wsparcie chorych i rozpoczęcie dyskusji publicznej na temat schizofrenii.
Celem projektu „Miasta kontra czerniak” jest wypracowanie regionalnych map potrzeb i rozwiązań, w obszarze czerniaka.
Akcja społeczna „Menu dla diabetyka” została zainicjowana by pomóc osobom z cukrzycą przygotowywać smakowite i proste dania zgodne z wytycznymi diety cukrzycowej!
Cukrzyca 2025 to projekt długofalowej strategii prewencji i leczenia cukrzycy w Polsce, który powstał we współpracy z ekspertami, przedstawicielami środowisk naukowych i akademickich.
W ramach projektu podjęto cykl rozmów okrągłego stołu na szczeblu regionalnym.
„Słodki drań” to to komediowy spektakl edukacyjny, który powstała z myślą o osobach z cukrzycą, a także ich bliskich, aby wesprzeć ich w codziennym zmaganiu się z chorobą.
To organizowane przez nas spotkanie z udziałem przedstawicieli organizacji pacjentów, którego celem jest integracja środowiska oraz szkolenia pracowników organizacj.
„Kurs na pracę” ma za zadanie promocję modelu zatrudnienia wspomaganego jako najskuteczniejszej metody aktywizacji zawodowej osób z zaburzeniami psychicznymi.
Akcja miała na celu w niestandardowy sposób dotrzeć do świadomości palaczy w miejscach, gdzie najmniej się tego spodziewają.
Projekt, który ma przybliżyć zagadnienia związane leczeniem personalizowanym, diagnostyką molekularną i jest skierowany do osób chorych na raka.
Największa w Polsce baza organizacji pacjenckich
Zobacz informacje o stowarzyszeniach i fundacjach kierujących swoją pomoc do osób chorych i ich rodzin.
Fundacja Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
ul. Piękna 64A lok. 8
00-672 Warszawa

  22 628-08-63
  kontakt@ippez.pl
Partnerzy